19. Alica v krajine zázrakov – Tyršovo nábrežie

Tyršovo nábrežie

 

Tyršovo nábrežie bolo v minulosti známe aj tým, že sa tu v 80. a 90. rokoch nachádzal Lunapark avšak začiatkom 21. storočia bol odstránený. K opätovnému vybudovaniu už nedošlo keďže nábrežie je záplavovým územím. Nábrežie je v súčasnosti využívané na rôzne kultúrne, spoločenské a rekreačné akcie.

V blízkosti sa nachádza Slovenská národná galéria (SNG) ktorej zakladateľom bol básnik, novinár a spisovateľ Laco Novomeský. Neďaleko možno nájsť aj SNM Prírodovedné múzeum, ktoré sa vytvorilo postupne z prírodovedného odboru Slovenského vlastivedného múzea, neskôr Slovenského múzea. Od roku 1961, po vzniku Slovenského národného múzea, je jeho súčasťou ako významné prírodovedné pracovisko a ponúka verejnosti možnosť si pozrieť prírodovedné expozície a výstavy.

 

PRÍBEH

 

Alica v krajine zázrakov

 

Rozprávka, ktorá sa stala svetovou klasikou. Fantazijný príbeh o Alici – malom, prívetivom, občas tvrdohlavom, no hlavne zvedavom dievčatku. Pádom do králičej nory sa dostáva do rozprávkovej ríše, kde sa fantázii medze nekladú. Alica sa tu stretáva s rôznymi bytosťami a postavičkami a dostáva sa do najnečakanejších situácií.

 

“Povedala by si mi, prosím, kadiaľ sa odtiaľto dostanem?” spýtala sa Alica.

“Záleží na tom, kam sa chceš dostať,” povedala mačka.

“To je mi jedno,” povedala Alica.

“Potom je jedno, kadiaľ pôjdeš,” povedala mačka.

 

A čo vy? Viete, kam smerujete a kam sa chcete dostať? Pretože kto nevie, kam smeruje, nikam nepríde.

 

Zdroj: Alica v krajine zázrakov